Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

č. 2 - Co dělám celý den

 

 

                  PŘÍBĚH DRUHÝ: CO DĚLÁM CELÝ DEN

 

Celá rodina se ve všední den budíme ráno v 6.30, když zazvoní budík. Já honem běžím probudit paničku. Budím jí tak, že si položím hlavu na její rameno a studeným čumáčkem jí dám pusu. Ona

mě pohladí, tím je mi jasné, že se probrala, tak hned oběhnu postel a letím ještě na páníčka. Toho vzbudím stylem, že mu dám packy na břicho (občas mi přijde dle různých zvuků, že bych si měl najít jinou budící metodu, ale zatím stále žije, tak to neřeším). Potom honem oběhnu postel zase zpátky a sednu si na svůj starý dobrý pelíšek na zemi a čekám, až se páníček natáhne přes postel a nejmín 10 minut mě hladí nebo spolu zlobíme.

V 6.45 vstáváme. Panička má ráno plno práce, tak já, abych se jí nemotal pod nohama, běžím ven, kde se venčím a běhám, venčím a běhám. Pak dostanu snídani, nejčastěji granulky se syrovým mletým masem a někdy ještě kousky kuřátka, kůžičky a nebo vemínka. Po mňamce chci jít ještě někdy hodit bobka a potom sebou definitivně bechnu a už jen ležím na pelíšku a koušu si kostičku. Jsem moc a moc hodný, ostatně jako pořád, mezitím co se panička chystá do práce. Když pak odejde, já trpělivě, nejčastěji v říši snů, čekám na její návrat. Spím tak do 14-15 hodin. Alespoň mi to tak rychle uteče.

V létě, když je teplo, tak běhám přes den venku po zahrádce, ale teď v zimě raději spinkám doma ve svém pelíšku v teplíčku, kde čekám, až panička přijde z práce domů. Hned, jak otevře dveře, tak k ní běžím a vítám jí. Ona mě pohladí a po vítání (nemusím se zde rozepisovat, jak se vítá dobrman, že ne?) se jde obléknout do vycházkových šatů. Další věc co nechápu - proč se musí převlékat, mě je přeci úplně jedno, v čem se mnou jde ven a po čem skáču. Když je připravena, tak spolu vyrazíme na procházku. Miluju běhání a chytání svého oranžového létajícího talíře, co mi hází. Lítám za ním tak dlouho, dokud mě nezačnou bolet nožičky. To panička už pozná a proto začneme trénovat odložení a přivolání. Hodně moc se snažím, protože vím, že dostanu za odměnu milované piškotky. Panička jich má vždycky plnou kapsu. Když už jsem dostatečně vyběhaný, nebo se tak alespoň tvářím, mažeme domů. Pokud je teplíčko či aspoň trošku lépe, chodíme často ještě na delší procházku.

Doma po procházce jen tak ležím a koušu si kostičku, občas se dívám na televizi (hlavně pořady o zvířatech mě moc baví, občas si popovídám i s nějakým kámošem odjinud) nebo si s paničkou hrajeme.

Když přijde domů páníček, tak ho taky moc vítám až skáču do stropu. To samé, když přijde domů Mirek. Vždycky se honíme, až z toho usnu.

Kolem páté dostávám večeři, a to moje milované granulky s masem. Někdy panička přidá jako bonus tavený sýr, vajíčko, těstoviny nebo rýži. To mi taky moc chutná. Pak běžím do chodby a hraji si s hračkami, nejlepší je ale stejně obyčejný tenisák.

Po večeři a chvilce odpočinku se jdu proběhnout po zahrádce a zaštěkat si k plotu. Když tam nic zajímavého není, zaškrábu si na paničku, aby mě pustila domů. Nebaví mě být na zahradě moc dlouho sám. Než mě pustí po návratu ze zahrady k sobě na pelíšek, musím si vždycky nechat umýt všechny pacičky. Spolu takhle všichni ležíme tak do osmi. Nevím jak, ale přesně poznám, kdy je těch osm hodin, protože to se přesouvám od paničky naproti na svoji velkou postýlku a okamžitě usnu. Oni se ještě koukají na televizi a kolem 22 hodin jdou většinou taky spát. Ale ještě předtím se jdu vyčůrat ven a potom už honem běžím zpátky do svojí postýlky, kde se schoulím a znovu usnu.

Tak zhruba takhle vypadá celý můj běžný den. Víkendy mám radši, to jsem s paničkou a pánečkem skoro celý den.

A abych nezapomněl. Už se moc těším na léto. To se budu moct skoro celý den vyvalovat na sluníčku, zase budu chodit na cvičák mezi ostatní kamarády a taky se budu chodit koupat. To mám taky moc rád.

Váš Irísek 24.02.2012

 

TOPlist
TOPlist