Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Péče o tlapky

  Zdroj informací:     Internet                         

PÉČE O TLAPKY:

 

Popraskaná psí tlapka

 

                 Jakmile venku mrzne a padá první sníh, je potřeba začít vážně myslet na tlapky dobrmana. Samozřejmě je dobré je kontrolovat průběžně. Pes se může velmi zranit i během procházky. Zvlášť si dávejte pozor, jestli se vaše procházky podobají víc běžeckým závodům než klidné chůzi se psem u nohy. Sami je znáte nejlépe a všichni chovatelé ví, že dobrmani jsou extra živí, skákaví, blázniví, přijde jim skvěle zábavné  brzdit tlapkama na asfaltu stejným způsobem jako bruslař na ledu.

 

Jak ošetřovat

                Je nezbytené pravidelně prohlížet psovi tlapy, abychom mohli včas zamezit zranění a s tím spojené bolestivé chůzi. Na tlapkách můžeme najít různá stádia poranění - může to být polštářek, který teprve začíná praskat a psa nebolí, neodlehčuje při chůzi nohu nebo rána do živého (viz. obrázek nahoře), kdy už se do rány může dostat infekce, psa noha bolí a  pokulhává.
        Jako prevenci můžete používat neparfémované mastné masti (Indulona, Calcium Pantotenicum). Někdo doporučuje sádlo. Já ne, protože můj pes by si pak tu nohu i ukousl. Mě se nejlépe osvědčila čistá lékařská vazelína. Je bez chuti i zápachu, naprosto neškodná i když jí olíže. Pokud má pes otevřenou ránu, nezapomeňte nejdřív vydezinfikovat. Použít můžete např. Betadine (psa neštípe, vytvoří ochranný film, ale vysušuje), Jodisol (štípe), hojivý účinek na kůži má i Řepík lékařský, který lze použít jako roztok k oplachování, rány se potom dříve zatáhnou. Následně tlapku namastěte. Je dobré psovi na nemocnou tlapu použít speciální botičku, aby se při dalších procházkách rána nerozšklebila ještě více a nedostala se do ní infekce. Jinak stačí i malá ponožka.

 

TOPlist
TOPlist